Wiadomości

środa, 22 maj 2019 18:13

Relacja z turnieju Y-Games w Bratysławie Wyróżniony

Napisane przez

Drużyna REKORD ESPORTS BLACK na turnieju Y-GAMES w Bratysławie.

W dniach 17-19 maja jedna z naszych drużyn CS:GO wzięła udział w turnieju Y-GAMES w Bratysławie. Na turnieju wystąpiliśmy pod poprzednią nazwą - Rekord Gaming Black. Spowodowane to było tym, że termin rejestracji drużyn na zawody przypadał jeszcze przed rebrandingiem.

Aktualna nazwa drużyny to REKORD ESPORTS BLACK.

 

Turniej rozpoczął się w sobotę wcześnie rano. Już od godziny 7.00 trwała rejestracja drużyn.

W pierwszej rundzie trafiliśmy na dosyć mocną drużynę o nazwie XDDD. Po krótkim i raczej mało emocjonującym meczu przegraliśmy 16:4. Wynik ten nie odzwierciedlał naszej formy ani umiejętności. Zlekceważyliśmy trochę przeciwnika i chyba nie byliśmy w pełni skoncentrowani ani rozgrzani. Przełożyło się na rezultat pierwszego meczu.
Jak się później okazało nasz pierwszy przeciwnik został zwycięzcą grupy.
Szybko pozbieraliśmy się po porażce i następne mecze poszły już zdecydowanie lepiej. Dzięki wynikom 16:1, 16:12 i 16:10 wyszliśmy z grupy na 2 miejscu zgarniając pozostałe 9 punktów.

A oto wyniki fazy grupowej:

Wyniki fazy grupowej

 

Z dwudziestu sześciu zarejestrowanych drużyn do fazy pucharowej zakwalifikowała się najlepsza szesnastka.

Ze względu na kłopoty techniczne, organizatorzy ogłosili "krótką" przerwę, która niestety niepokojąco się przedłużała. W związku z tą długą przerwą zmieniono system rozgrywek z BO3 dla wszystkich na BO3 dla górnej i BO1 dla dolnej części drabinki.
Po przerwie pierwszy mecz wygraliśmy z Fury Esport 16:4, w wyniku czego trafiliśmy do drabinki 'zwycięzców'. To właśnie tym wydarzeniem, po blisko 15-godzinnych zmaganiach, zakończyliśmy pierwszy dzień turnieju.

Niedzielę rozpoczęliśmy słabym występem przeciwko drużynie wetf jdi ven. Gra na niefortunnej dla nas mapie zakończyła się triumfem rywala – 9:16. Efektem tego był spadek do drabinki 'przegranych'. Kolejne mecze zamknęliśmy kolejno wynikami 16:6 oraz 16:14. Mecze te były wyjątkowo emocjonujące, a przeciwnicy wymagający. Zagraliśmy bardzo ładnie dając z siebie wszystko.
Kolejnym przeciwnikiem był kolejny faworyt - drużyna Z.Z.P.W. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu przegrywamy wynikiem 13:16 i odpadamy ze świadomością, że przeciwnik był naszym w zasięgu chociaż tym razem okazał się lepszy.
Pocieszające jest jednak to, że przegraliśmy mecze z na prawdę bardzo dobrymi drużynami.

Gratulacje dla zwycięzców!

W konsekwencji, w całym turnieju zajęliśmy 5-6 miejsce a dalsze losy turnieju prezentuje poniższa drabinka.

Drabinka

Podsumowując całą imprezę trzeba powiedzieć, że oceniamy ją bardzo wysoko. Pomimo małych niedociągnięć i opóźnień spowodowanych kłopotami technicznymi uważamy, że turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Lekko męczące dla drużyn przyjezdnych był fakt, że na turniej należało przywieźć własny cały sprzęt komputerowy (komputer, monitor + peryferia). Pierwszy raz się z tym spotkaliśmy i uważamy, że turniej tej rangi powinien być rozgrywany na sprzęcie organizatora.

Turniejowi towarzyszyły liczne spotkania z ciekawymi gośćmi (m.in. super spotkanie z Vladimirem Furdi - aktorem grającym rolę Nocnego Króla w Grze o Tron) i konkurs. Ciekawy był konkurs COSPLAY. Poza tym niezłe EXPO, a i innych atrakcji było sporo. 
Tak czy inaczej wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. 
Bardzo dziękujemy naszym zawodnikom za godne reprezentowanie "Rekordowych" barw.

Specjalne podziękowania dla  Rekord SI za umożliwienie wyjazdu.


B.N.

Wyświetlony 253 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 czerwiec 2019 23:00

Kontakt

Adres: ul.Startowa 13, 43-300 Bielsko-Biała
Email: info@rekord.gg

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości

© 2019 Rekord Esports. Wszystkie prawa zastrzeżone.